Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği taban puanları 2016 2017 - Çalışma Alanları ve İş İmkanları

2017 ÖSYS itibariyle Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Öğretmenliğinin Puan Türü Değişti, puan türü TM 2 oldu; Puan Türü Değişen Tüm Bölümler ve Puan Türleri için tıklayın!

Benzer bölümler:

YGS Puanlı: Spor Yöneticiliği

YGS Puanlı: Spor Yönetimi 

TM 2 Puanlı: Beden eğitimi ve spor öğretmenliği taban puanları 2016 2017

 

KATÜ Beden eğitimi ve spor öğretmenliği

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Fatih Eğitim Fakültesi bünyesinde 1988 yılında kuruldu. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, 2007 yılında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu´na devredildi. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 4 bölüm içermektedir. Bunlar: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Bölümü, Spor Yönetimi Bölümü ve Rekreasyon Bölrüümüdür. Bu bölümlerden aktif durumda olanı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüdür. Diğer bölümlere 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alımı planlanmaktadır.

Kazanılan Derece

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında lisans diploması verilir.

Derecenin Seviyesi:  Lisans

Çalışma Şekli:  Tam Zamanlı

Kabul ve Kayıt Şartları  
1-Lise ve dengi okul diploması, 2-Üniversite öğrenci seçme sınavı (ÖSS)' den yeterli puan, 3-Özel yetenek sınavında başarılı olmak.
 
Öncel Eğitim Tanımlaması  
Türk Yüksek Öğretim Kurumlarında öncel öğrenimin tanınması süreci daha başlangıç aşamasındadır. Bu nedenle Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin tüm programlarında da öncel eğitimin tanınması tam olarak başlatılmış değildir. Ancak, bölümlerin zorunlu müfredatlarında yer alan Temel Bilgisayar ve İngilizce gibi dersler için her dönem başında muafiyet sınavı düzenlenmektedir. Bu derslerden kendi kendilerine öğrenme sürecini tamamlayan ya da değişik yollarla bu derslerdeki öğrenme çıktılarını sağladığını düşünen öğrenciler bu sınavlara girebilme hakkına sahiptir. Sınava giren öğrencilerden başarılı olanlar ders programındaki ilgili dersten muaf olurlar.
 
Dereceye Yönelik Kurallar  
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü alanında lisans derecesi elde edebilmek için öğrencilerin sağlaması gereken şartlar; a) Müfredattaki bütün dersleri en az DC derecesiyle geçmiş olmak, b) 4.0 üzerinden en az 2.0 ağırlıklı ortalamayı elde etmiş olmak, c) Zorunlu staj dönemini tamamlamış olmak ve bu staj için hazırlanan raporlardan geçer not almak.
 
Program Profili  
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, beden eğitimi öğretmeni, antrenör, spor bilimcisi, spor yöneticisi ve rekreasyon lideri yetiştirmek amacıyla bir müfredat yürütmektedir. Bu program, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi için önemli bir ihtiyaçtır. Program, öğretmenlik mesleği ve genel kültür ile ilgili zorunlu dersler içermektedir. Zorunlu derslere ilave olarak öğrencilere kendi tercihlerine göre seçebilme şansı sunulan seçmeli dersler, programa çok yönlü bir özellik katmıştır. Böylece, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, gerek bireysel gerekse de gruplar halinde disiplinler arası çalışmalarla beden eğitimi ve spor problemlerini tanımlayarak çözüm üretebilecek.
 
Sınavlar, Ölçme ve Değerlendirme  
Öğrenciler her ders için ara sınav, yarıyıl içi çalışma (proje, seminer, kısa sınav, ödev, veya ikinci bir ara sınav) ve yarıyıl sonu sınavına tabi tutulurlar. Başarı notuna, ara sınavın katkısı %30, yarıyıl içi çalışmanın katkısı %20 ve yarıyıl sonu sınavının katkısı %50 şeklindedir. Tüm sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilir. Yarıyıl sonu sınavından en az 45 puan alma zorunluluğu vardır. Bir dersten (AA),(BA),(BB),(CB) ve (CC) harf notlarından birini alan öğrenciler o dersi başarmış sayılırlar. Öğrenciler, her yarıyılın sonunda, o yarıyıla ait en çok iki dersten bütünleme sınavına girebilir.
 
Mezuniyet Şartları  
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün mezuniyet şartları, dereceye yönelik kurallarla aynıdır. Programda mevcut olan (toplam 240 AKTS karşılığı) derslerin tümünü başarıyla tamamlayan ve 4.00 üzerinden en az 2.0 ağırlıklı not ortalaması elde eden öğrenciler, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni ünvanı ile mezun olmaya hak kazanırlar.
 
Mezunların İstihdam Profilleri  
Bu program mezunları, KPSS'den gereken puanı almaları durumunda MEB tarafından beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak atanmaktadır. Ayrıca Gençlik Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında ve özel spor işletmelerinde antrenör olarak görev yapabilirler.
 
Üst Derece Programlarına Geçiş  
Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not almaları ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları koşuluyla lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) programlarda öğrenim görebilirler.
 
İletişim Bilgileri  
Adresi         : KTÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 61335 Söğütlü-Trabzon/ TÜRKİYE
Telefonu      : +90 462 377 73
Belge Geçer           : +90 462 248 10 72
E-Posta      : mmerter_61@hotmail.com
Web Adresi :  www.besyo.ktu.edu.tr
 
Bölüm Olanakları : 
Kanuni Kampüsünde: 1 salon, 1 çim futbol sahası, 2 minyatür futbol sahası, 2 voleybol sahası, 2 basketbol sahası, 1 tenis kortu, 1 squash salonu, 1 sauna. Fatih Kampüsünde: 3 salon, 2 minyatür futbol sahası, 2 basketbol sahası, 2 voleybol sahası, 1 sauna, 14 büro, 1 labaratuvar, 1 seminer odası bulunmaktadır.

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği taban puanları Ygs

Beden Eğitimi Öğretmeni Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?, Beden Eğitimi Öğretmeni nasıl olunur, Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği taban puanları Ygs, hangi üniversitelerde var?

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2016-2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:

 

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 113 113 YGS-6 355,63746 233.000 436,25702

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün 2014 2015 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu Şekilde

 

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Karadeniz Teknik Üni. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 52 52 YGS-6 349,54279 157.000 425,73328
 

2017 ÖSYS itibariyle Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Öğretmenliğinin Puan Türü Değişti; Puan Türü Değişen Tüm Bölümler ve Puan Türleri için tıklayın!

YılıÜn. TürüÜniversite AdıYeriBölümÜcret/Nitelik/KoşullarKontP. TürüTaban PuanÖnlisans Öncelikleri
Lisans Devlet Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği - -(N.Ö.) - - 110.0 YGS-6 355.637 0.0
Lisans Devlet Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği - -(N.Ö.) - - 110.0 YGS-6 355.637 0.0

Yorumlar