Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümleri Taban Puanları

{REKLAM336-280}  

Canlandırma Film Tasarım ve Yönetimi Bölümü Dokuz Eylül Üniversitesi'nde bulanan alanında tek lisans programıdır.

Mezunların iş sorunu yaşamadıkları, yüksek ücretle iş bulabildikleri bir alandır. Canlandırma (Animasyon) Film Tasarımı ve Yönetimi Anasanat Dalı özelde film endüstrisi, genelde ise medya sektörü için hem kuramsal hem uygulama bilgisine sahip, sanat ve sinema kültürü konularında donanımlı canlandırma sanatçıları ve canlandırma film yapımı konusunda uzman canlandırma ekipleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Anasanat dalının bir diğer amacı ise mevcut teknolojik imkanlardan yararlanan yaratıcı tasarım çözümleri üreten ve yeni teknolojik gelişimlere kolaylıkla adapte olabilen canlandırmacıların gerekli eğitimi almalarını sağlamaktır.

Canlandırma Film Tasarımı ve Yönetimi Anasanat Dalı özelde film endüstrisi, genelde ise medya sektörü için hem kuramsal hem uygulama bilgisine sahip, sanat ve sinema kültürü konularında donanımlı canlandırma sanatçıları ve canlandırma film yapımı konusunda uzman canlandırma ekipleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Anasanat dalının bir diğer amacı ise mevcut teknolojik imkanlardan yararlanan yaratıcı tasarım çözümleri üreten ve yeni teknolojik gelişimlere kolaylıkla adapte olabilen canlandırmacıların gerekli eğitimi almalarını sağlamaktır.

Canlandırma Film Tasarım ve Yönetimi Bölümünden lisans düzeyinde mezun olan öğrenciler, sinema ve televizyon alanlarında (reklam, tv dizileri, tv şovları, vs. de dahil olmak üzere) ve ayrıca akademik alanda mesleğini icra edebilecektir.

Adres ve İletişim Bilgileri (program başkanı veya eşdeğeri)

Anasanat Dalı Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Faik KARTELLİ
E-mail: faik.kartelli@gmail.com
Tel: 532 277 96 15

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi - Lisans - Devlet - TS-1 taban puanları, kontenjanları, burslu kontenjan ve taban puanları, 2014-2015 ÖSYS

Yorumlar