Üniversitelerin Kariyer Danışmanlığı Merkezi Ne İş Yapar, Nasıl Yardımcı Olur?

 

"Üniversitelerin Kariyer Danışmanlığı Merkezi Ne İş Yapar, Nasıl Yardımcı Olur?" sorusuna Turgut Özal Üniversitesi Kariyer Danışmanlığı Merkezi'nin cevabı aşağıda gibi:

Kariyer Planımı Oluşturmamda ve Kariyerimi Geliştirmemde Üniversitemin Kariyer Merkezinin Bana Nasıl Bir Katkısı Olacak?

Kişilik Testleri

Kariyer Merkezimiz öncelikle her bir öğrencimiz için kişilik testi uygulayarak doğru alanda olup olmadığını tespit edecektir.

Kariyer Testleri

Kariyer Merkezimiz her bir öğrencimiz için kariyer testi yaparak nasıl bir gelecek beklediğiniz belirlenecektir.

Eğitim Haritanızın Çizilmesi

Kariyer merkezimiz okuduğunuz bölümden mezun olduğunuzda edinebileceğiniz meslekler içerisinden yeteneklerinizin hangisine en uygun olduğunu ve hangisine yöneldiğini tespit ederek, o yönde güçlü olabilmeniz için almanız gereken zorunlu ve seçmeli dersleri içeren size en uygun eğitim haritasını çizecektir. Size özel eğitim haritanızda 4 yıl boyunca hangi dönemlerde hangi ders ve kursları almanız, hangi uygulamaları yapmanız gerektiği saptanacaktır.

Kariyer Planlama ve Kariyer Geliştirme Danışmanlığı

Kariyer Merkezimiz siz değerli öğrencilerimizin her birine özel olmak üzere birinci sınıftan başlayarak mezun oluncaya kadar kariyer planlama danışmanlığı, mezun olduktan sonra ise mezuniyet sonrası takip sistemiyle entegre biçimde kariyer geliştirme danışmanlığı verecektir.

Elbette kendi kariyer yolunuzu kendiniz belirleyeceksiniz. Bizim sizlere özel olarak sunacağımız kariyer danışmanlığının amacı, sizlerin ilgi ve isteklerinizi esas alarak, size en uygun kariyer alanını seçerek kariyerinizde sürekli ilerlemenizi sağlayacak şekilde sizinle birlikte alternatif kariyer yollarını araştırmak, ilişkiler ağınızı kurup sürekli genişletmek, kariyer gelişiminizi izleyip her aşamada size destek ve referans olmaktır.

 

Kariyer Merkezimiz kariyer planlama ve geliştirme sürecinde karşılaşacağınız dört temel engeli aşmanız için size destek olacaktır:

  1. Kariyer seçiminde eksiklik,

  2. Kariyer seçiminde belirsizlik,

  3. Kariyer seçiminde uyumsuzluk

  4. İlgi ve tutumlar arasındaki anlaşmazlık

Kariyer merkezimiz sizlere özel sunacağı kariyer danışmanlığı hizmeti ile sizlerin kendi öz analizinizi doğru yapmanızı, yeteneğinizle örtüşen gözde meslek ve kariyer alanları hakkında tam bilgiye ulaşmanızı ve sizinle çalıştığınız kurum arasında tam uyum sağlamayı amaçlamaktadır.

Kariyer Merkezimiz düzenli olarak yapacağı ilgi testleriyle siz öğrencilerimizin öz kariyer tercihinin oluşmasına aktif destek olacaktır.

Kariyer Merkezimizin size özel kariyer danışmanları, gerektiğinde size bilgi verecek, gerektiğinde size ışık olacak, gerektiğinde ise size ayna tutacaktır. Danışmanlarımız sizlerin ailenize, en yakın arkadaşlarınıza bile söylemekten çekindiğiniz iç sesinizi dinleyecek, sizin gelişiminizi ve performansınızı izleyecek, sizi yeteneklerinizi en iyi şekilde sergileyebileceğiniz size en uygun kariyer alanlarına yönlendirecektir.

Kariyer Merkezimiz Türkiye’de ve dünyada öne çıkan en yeni kariyer alanlarını araştırıp bularak sizleri sürekli bilgilendirecek, ardından bu yeni kariyer alanlarına sizleri yönlendirecek ve adapte edecek şekilde size özel eğitim planlaması yapacaktır.

{REKLAM728-90}

Kaynak: Turgut Özel Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi

Üniversitelerin Kariyer Danışmanlığı Merkezi Ne İş Yapar, Nasıl Yardımcı Olur?

Yorumlar